اپل کار پلی خودرو (Apple carplay) چیست؟

اپل کار پلی چیست؟

اپل کار پلی قابلیتی هوشمند و ایمن برای استفاده از گوشی آیفون داخل خودرو است و به شما اجازه می دهد که رانندگی متمرکزی را داخل جاده داشته باشید. زمانی که شما گوشی خود را به کار پلی خودرو متصل می کنید، می توانید انواع مسیرها را دریافت کنید، تماس تلفنی برقرار کنید، پیامک فرستاده و یا دریافت، به موسیقی گوش کنید و خیلی موارد بیشتر…

با iOS 13 مانیتور کار پلی نمای ساده تری از جاده را پیش روی شما را به ارمغان می آورد. آپدیت های جدید بر روی داشبورد یک مسیر واضح تا رسیدن به مقصد را نمایش می دهند، کنترل موسیقی به صورت آسان و پیشنهادات دستیار سیری نیز این امکان را به شما می دهد تا به هر قسمتی از گوشی نیاز دارید دسترسی داشته باشید، همچنین اگر نرم افزار خانه هوشمند بر روی گوشی شما نصب باشد می توانید از طریق داشبوردی که توسط کارپلی برای شما محیا شده است منزل خود را کنترل کنید.

قبل از اقدام برای فعال سازی کار پلی بر روی خودرو حتما با کارشناسان مجرب ما تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند.

اپل کار پلی خودرو (Apple carplay) چیست؟تنظیمات فعال سازی اپل کار پلی خودرو

  1. ابتدا خودروی خود را روشن کنید. سپس اطمینان حاصل کنید که دستیار سیری گوشی آیفون شما روشن باشد.
  2. گوشی خود را به خودرو وصل کنید:
  • اگر خودروی شما کار اتصال اپل کار پلی خودرو از کابل USB را پشتیبانی می کند، گوشی آیفون خود را از طریق پورت USB موجود در خودرو متصل کنید. پورت USB داخل خودرو ممکن است با آیکون کار پلی و یا آیکون اسمارت فون مشخص شده باشد.
  • اگر خودروی شما از کارپلی وایرلس یا بیسیم پشتیبانی می کند، دکمه دستیار صوتی روی فرمان را چند لحظه نگه دارید. مطمئن شوید که استریو خودرو بر روی آپشن بیسیم و یا بلوتوث قرار داده شده است. سپس روی گوشی آیفون داخل قسمت تنظیمات سپس قسمت عمومی و گزینه کار پلی، خودرو های مورد نظر را انتخاب کنید.

استفاده از دستیار سیری برای کنترل Apple Carplay

با توجه به مدل خودرو دو روش برای استفاده از سیری بر روی اپل کار پلی خودرو می باشد:

  • دکمه دستیار صوتی بر روی فرمان را فشار داده و نگه دارید. سپس از سیری سوال درخواستی را بپرسید و یا انجام فعالیتی را درخواست کنید.
  • دکمه اپل کار پلی خودرو بر روی داشبورد یا دکمه هوم کارپلی مانیتور فشرده و نگه دارید. سپس از سیری سوال درخواستی را بپرسید و یا انجام فعالیتی را درخواست کنید.

سیری همچنین پیشنهاداتی برای کارپلی شما برای مواردی که امکانش هست در آینده نیاز داشته باشین از قبیل رانندگی به سمت مسیر بعدی ارائه می دهد. سیری و کارپلی این امکان را به شما می دهد که تمامی نرم افزار های مورد نیاز داخل خودرو در دسترس شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *